Nasza firma
Ponad 20-letnie doświadczenie w branży Klimatyzacji, Wentylacji i Ochrony Środowiska. Nasze motto "Przez zaangażowanie w pracy świadczymy usługi najwyższej jakości"
Klimatyzacja
Nowoczesne rozwiązania uwzględniające minimalizację kosztów związanych z uzyskaniem komfortu cieplnego.
Wentylacja
Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu projektowana i wykonywana przez Eko-Ekspert instalacja wentylacji gwarantuje optymalizację kosztów i funkcjonalne rozwiązanie.
Ochrona środowiska
Naturalne Środowisko i jego ochrona to nasza pasja. Jesteśmy dumni, że możemy łączyć ją z działalnością naszej firmy.

Klimatyzacja

>

Klimatyzowanie to proces uzdatniania powietrza, umożliwiający regulację temperatury i wilgotności powietrza oraz jego czystości w zależności od potrzeb pomieszczenia klimatyzowanego.

Często klimatyzacją nazywane jest (nie do końca słusznie) schładzanie powietrza wewnątrz pomieszczenia bez wymiany zużytego na świeże.

Klimatyzację przyjęto dzielić na:

  • klimatyzacja przemysłowa, 
  • klimatyzacja komfortu.

Do celów przemysłowych należy często zapewnić powietrze o ściśle określonych parametrach

  • wilgotności,
  • temperatury 
  • czystość

Klimatyzacja komfortu ma wytworzyć i utrzymać stan powietrza warunkujący dobre samopoczucie ludzi.

 

Istnieje wiele systemów umożliwiających realizację celów związanych z klimatyzacją – stosując czynniki chłodnicze bezpośrednio odparowujące w pomieszczeniach, jak i ochładzające powietrze z wykorzystaniem czynników pośredniczących, takich jak np. woda lodowa – a dobór odpowiedniego z nich dla określonych potrzeb jest najważniejszym zadaniem, od którego zależeć będzie sprawność działania układu, koszt eksploatacyjny, a także inwestycyjny.

Często funkcja klimatyzacji realizowana jest równocześnie z procesem wentylacji. Innymi słowami powietrze wentylacyjne poddawane jest w centrali dodatkowemu procesowi schłodzenia, tak aby zbilansowało zyski ciepła danych pomieszczeń.

 
Aktualności
2018-11-01
Centrum sportowe ReShape Zabrze
Nasza innowacyjna i autorska instalacja wentylacyjna, klimatyzacyjna i grzewcza doskonale spisuje się w nowoczesnym centrum sportowym w Zabrzu.
2015-12-30
Zakończyliśmy montaż instalacji w Muzeum Wilanowskim - zapraszamy do galerii
2017-03-03
Rozpoczęliśmy wykonywanie instalacji wentylacji i klimatyzacji w najnowocześniejszym obiekcie sportowym na Śląsku!